3. Арсенал изстрада при визита си на Уест Хем, но продължава напред във ФА Къп

Арсенал изстрада при визита си на Уест Хем, но продължава напред във ФА Къп

"Артилеристите" победиха с 2:1 на "ъптън Пар" след попадения на Рамзи и Едуардо.

Отборът на Арсенал успя да се класира за 4-ия кръг в ФА Къп след инфарктна победа с 2:1 при гостуването си на Уест Хем. Домакините стояха по-добре на "Ъптън Парк" през по-голямата част от двубоя и водеха в резултата чрез попадението на Диаманти в последните секунди на първата част. С много воля и себераздаване обаче възпитаниците на Арсен Венгер успяха да прекършат лондонския си съперник си с попадения на Рамзи и Едуардо.

Срещата започна с лек домакински натиск, а в 6-ата минута стражът на Арсенал Фабиански трябваше да показва класа и да избива удар от воле на Ковач. Шест минути по-късно Мерида напредна до аутлинията и центрира към Вела, който стреля, но Томкинс успя в последния момент да блокира удара му с тяло. В 18-ата минута младият защитник Томкинс направи уникална грешка, след като подари топката на Едуардо, но ударът на бразилеца от 25 метра бе спасен с мъка от Грийн.

Постепенно играчите на Арсен Венгер започнаха да задържат топката в центъра на терена, докато играчите на Уест Хем разчитаха на мълниеносни контраатаки. Именно след една такава в 43-ата минута домакините пропуснаха да открият резултата. Нобъл напредна и влезе в полето, но точно преди да стреля Галас със самоотвержен шпагат успя да избие топката.

Във втората минута от добавеното време обаче възпитаниците на Джанфранко Дзола нанесоха своя удар. Ковач с хубав пас изведе Диаманти зад гърба на Силвестре. Нападателят на домакините се отскубна от бранителя и с техничен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата.

Второто полувреме започна с уникална възможност пред вратата на Арсенал. Станислас овладя топката пред границата на полето и оправи страхотен изстрел в горния десен ъгъл на вратата, но Фабиански с върха на пръстите си успя да избие в корнер.

Повратният момент в мача дойде в 65-ата минута, когато в игра за Арсенал се появиха Насри и Диаби. В 72-ата минута Сонг пусна топката към Диаби, който веднага стреля, но Грийн успя да парира удара му. Силният натиск на „артилеристите” даде резултат в 78-ата минута, когато Карлос Вела се пребори за една топката в наказателното поле и успя да подаде към Аарон Рамзи, който с диагонален изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Грийн – 1:1.

В 83-ата минута играчите на Арсен Венгер нанесоха смъртоносния си удар в мача. Вела получи топката по лявото крило и центрира в малкия пеналт към Едуардо. Бразилецът изпревари прекия си пазач и с глава заби топката в горния десен ъгъл на вратата на Уест Хем – 2:1. Няколко минути по-късно отново бразилецът стреля с глава от подобна позиция, но този път топката мина на сантиметри над напречната греда. В последните секунди на мача пък Рамзи бе изведен очи в очи с Грийн, но голмайсторът на Арсенал стреля право в тялото на вратаря.

Уест Хем – Арсенал 1:2
1:0 Диаманти (45’)
1:1 Рамзи (78’)
1:2 Едуардо (83’)

Уест Хем: Грийн, Фуберт, Томкинс, Ъпсън, Дапрела, Бехрами, Хименез, Ковач, Диаманти, Станислас (88’ Едгар), Нобъл (79’ Сиърс)

Арсенал: Фабиански, Саня, Вермален, Галас, Силвестре, Сонг, Рамзи, Мерида (65’ Диаби), Уилшир (65’ Насри), Вела, Едуардо

Жълти картони: Дапрела (Уест Хем); Сонг (Арсенал)

Стадион: „Ъптън Парк”