3. Арсенал победи с 3:1 Партизан и продължава напред в Шампионската лига (видео)

Арсенал победи с 3:1 Партизан и продължава напред в Шампионската лига (видео)

"Топчиите" подцениха съперника, но нямаха проблеми с постигането на целта си

Арсенал победи Партизан с 3:1 и си осигури класирането за 1/16 финалите на Шампионската лига. Младоците на Арсен Венгер имаха някои проблеми, но все пак стигнаха до трите точки.

Ван Перси изведе своя отбор от дузпа в 30-ата минута, Клео обаче изравни за сърбите, но Тио Уолкът в 73-ата и Насри в 77-ата донесоха победата.

Гостите от Партизан оказваха съпротива в първата част на мача, но след 60-ата минута изгубиха свежест в своите редици и постепенно бяха тотално надиграни. Те се затвориха от самото начало и почти нямаха опасни атаки към вратата Фабиански.

След натиск от първия момент и очевидно леко подценяване в 30-ата минута Ван Перси бе спънат в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който нямаше проблеми – 1:0.

Така завърши и първата част след още няколко пропуска на „артилеристите“. Втората започна с изненадващо изравняване. След добра многоходова атака топката стигна до нападателя на Партизан Клео, който бе на границата на пеналта. Бразилецът не се подвоуми и стреля, Скилачи подложи крак, но така направи лоша услуга на Фабиански, след като отклони лошо кълбото към вратата – 1:1.

Венгер реагира и вкара в игра Уолкът на мястото на Аршавин. Това веднага се отплати. В 73-ата минута след центриране отдясно на Саня, защитник на Партизан се опита да изчисти топката, но направи услуга на английския национал като му подари топката на крака и Уолкът нямаше проблем да направи 2:1 с удар в далечния ъгъл на вратата.

Голът на комфорта дойде само четири минути след това. В 77-ата минута Александър Сонг тръгна мощно през центъра, направи двойно подаване с Бендтнер, мина двама защитници на Партизан и подаде на Насри около точката на дузпата, който се завъртя и с хубав удар по земя в долния десен ъгъл направи 3:1.

До края на мача „топчиите“ имаха още няколко добри положения за гол пропиляни аристократично. В последните минути на срещата пък Бакари Саня си изкара глупав червен картон.

Лошата новина за английския отбор е и тази, че Венгер и компания ще срещнат много силни съперници в следващата фаза - сред тях са Барселона, Реал Мадрид, Байерн или Шалке.

Арсенал – Партизан 3:1
1:0 Перси (дузпа) 30‘