3. Чичарито избухна за пета поредна победа на Реал в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чичарито избухна за пета поредна победа на Реал в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хавиер Ернандес набута два гола на Селта и "кралете" отново са на две точки зад Барса

Реал (Мадрид) записа пети пореден успех в Примера дивисион, след като победи Селта Виго като гост с 4:2 в мач от 33-ия кръг на испанското първенство.

Двубоят мина през няколко обрата, след като домакините откриха резултата чрез Нолито, но с голове на Тони Кроос (16’) и Хавиер Ернандес (24’) „кралете обърнаха. Санти Мина (28’) отново изравни, но с голове на Хамес Родригес (44’) и още един на Чичарито (69’) Реал подсигури успеха си.

Нолито даде аванс на домакините още в деветата минута след превъзходна солова акция. Седем по-късно обаче Тони Кроос възстанови равенството, след като се възползва от недобре изчистена топка от отбраната на Селта.

В 24-тата Чичарито направи пълен обрат, като отбеляза от малък ъгъл. Авансът на „белия балет” обаче изтрая само три минути, след като в 28-ата Мина направи 2:2 след нова грешка в отбраната на Реал. Седмицата на Селта имаше и доза късмет, след като след първия му удар топката срещна гредата, върна се при него и при втория си опит на празна врата Мина не сбърка.

Малко преди края на първата част прекрасна комбинация между Чичарито и Роналдо завърши с удар на португалеца, който срещна страничния стълб.

Полувремето, все пак, приключи с преднина за Реал. „Кралете” също взеха дозата си късмет и след удар на Хамес, топката рикошира в крак на бранител в небесносиньо и влетя във вратата на Серхио Алварес за трети път.

Селта започна по-добре и втората част, но не успя да отбележи. Вместо това в 69-ата минута падна четвъртия гол за Реал. Серхио Рамос изведе по прекрасен начин Чичарито. Мексиканецът си спря топката с едно докосване, след което разстреля Алварес.

С победата Реал отново е на две точки зад лидера Барса, като има 79. Селта остава девети с 42.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)