3. Дните на Рафа Бенитес са преброени след 1:1 срещу Стоук Сити

Дните на Рафа Бенитес са преброени след 1:1 срещу Стоук Сити

Ливърпул не успя да победи и "грънчарите"

Дните на Рафа Бенитес като мениджър на Ливърпул са преброени. След резила през седмицата за Купата на Англия срещу Рединг, днес мърсисайдци не успяха да победят Стоук Сити при визитата си на „Британия Стейдиъм” – 1:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига

С изключително грозна игра „червените” бяха на път да победят, след като водеха с 1:0 до 89-ата минута на двубоя. Тогава обаче Робърт Хут изравни, а в даденото от съдията продължение Дирк Каут уцели гредата.

Ливърпул още няма победа през 2010-а. Тимът е на 7-а позиция в класирането с 34 точки, на 11 от лидера Челси. С контузии са лидерите на отбора Стивън Джерард, Фернандо Торес и Йоси Бенаюн, които пропуснаха днешния мач. Стоук Сити са 10-и в подреждането с 25 т.

Така дойде времето Бенитес да подаде своята оставка, но дали това ще стане, ще разберем в следващите дни или часове.

Първото полувреме от мача бе изключително слабо. Пред двете врати нямаше нито една добра възможност за отбелязване на гол. Мениджърът на Стоук Тони Пулис обаче трябваше да направи две принудителни смени в своя състав, след като Файе и Делап получиха контузии.

В средата на частта пък Лукас падна в наказателното поле, но реферът Лий Мейсън прецени, че е симулирал и му показа жълт картон.

Вторите 45 минути започнаха обещаващо. Стоук погледна по-смело към вратата на Рейна, а Н’Гог и компания започнаха да застрашават тази на Сьоренсен. Стигна се до 57-ата минута, когато резултатът бе открит.

Аурелио центрира от пряк свободен удар, датският вратар на „грънчарите” се опита да боксира топката, но коженото кълбо срещна Киргиакос и гръцкият национал отбеляза първото си попадение за „червените”.

В следващата атака Тунджай застраши Рейна, но до изравняване не се стигна. Последваха спокойни минути. Пулис пусна последния си коза – Фулър. Нападателя веднага усили нападателната мощ на домакините като стреля опасно с глава след корнер, но Рейна без проблеми улови топката.

В 78-ата минута дебют за мърсисайдци направи новото попълнение Макси Родригес, който премина преди няколко дни от испанския Атлетико (Мадрид).

До края на мача Стоук атакуваше, а Ливърпул храбро се бранеше. В 88-ата минута Шоукрос не успя да отбележи след груба грешка в защитата на Бенитес. Последва ъглов удар, Етерингтън центрира, Шоукрос свали топката с глава, и Хут от голлинията вкара за 1:1.

В даденото от съдията продължение Каут уцели гредата и пропусна да донесе трите точки за своя отбор.

Стоук Сити – Ливърпул 1:1

(0:1) Киргиакос 57’
(1:1) Хут 89’

Стоук Сити: Сьоренсен; Хут, Файе (26’ Уилкинсън), Шоукрос, Хигинботъм; Делап (24’ Лоурънс), Уайтхед, Диао, Етерингтън; Сидибе (66’ Фулър), Тунджай;

Ливърпул: Рейна; Карагър, Киргиакос, Шкъртел, Инсуа; Аурелио, Лукас, Масчерано, Деген (78’ Макси), Каут; Н’Гог (88’ Акуилани);

Жълти картони: Диао (С), Рейна, Лукас (Л);
Стадион: „Британия Стейдиъм”, 27 247 зрители;
Съдия: Лий Мейсън;
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)