3. Драма в Памплона – Всемогъщият Меси направи Барселона най-добрият отбор в историята на Примера

Отборът на Барселона постигна една от най-драматичните и трудни победи в своята история. Каталунците се наложиха трудно над последния в класирането Осасуна с 3:2 като гост на стадион „Рейно де Навара”.

Срещата започна с обичайния натиск на каталунците, като те владееха топката и организираха няколко интересни атаки, но Анри и Меси не успяха да реализират. Неизбеждното се случи в 45-ата минута, когато Самуел Ето’о получи пас от Меси на границата на наказателното поле и с премерен удар по земя, прати топката в мрежата на Осасуна за 0:1. Така и завърши първото полувреме.

Втората част започна равностойно, като домакините от Памплона желаеха да отбележат изравнително попадение. Те успяха да го сторят в 63-ата минута, когато Флано успя да отбелжи. Той засече едно центиране от дясно, като прехвърли Валдес и влуди всички фенове на стадиона. След гола играчите на Пеп Гуардиола се стъписаха, като това позволи играчите на Осасуна да владеят положението и да организират опасни положения. В едно от тях в 73-ата минута Валтер Пандиани (Пушката) отстреля Валдес, като направи резултата 2:1 в полза на Осасуна. Това бе истински шок за „блаугранас”, които видимо бяха смутени от получилия се резултат. В игра се появиха Андрес Иниеста и Боян Къркич и  това се оказа изключително благотворно, тъй като раздвижиха играта. В 80-ата минута Дани Алвеш проби по крилото, след което навлезе в наказателното поле, предостави на топката на Шави, който бе на точката на дуспата и изравни. При попадението коляното на Шави срещна противников играч, като за малко халфа на Барса, който играеше своя мач номер 300 с каталунската фланелка, да се контузи. Натискът на Барселона продължи и след гола, като видимо състезателите на Пеп Гуардиола желаеха пълния брой точки. Всемогъщият Лионел Меси за пореден път изнесе своя рецитал, след като в 85-ата минута навърза 3 бранители и с бомбен шут от двайсетина метра прониза стража на памплонци. Така след тази победа футболистите на Барселона се превърнаха в най-силният тим в историята на Примера, събирайки актив от 47 точки в 18 срещи.

Осасуна – Барселона 2:3

(0:1) Ето’о 45

(1:1) Флано 62’

(2:1) Пандиани 72’

(2:2) Шави 80’

(2:3) Меси 85’

Осасуна: Роберто, Ацлипикуета, Флао, Серхио, Монреал, Пуал, Вадес, Нокунуман, Плашил, Пандиани

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Бускетс, Шави, Кейта, Анри, Ето’о, Меси