3. Манчестър Юнайтед изненадващо загуби с 2:3 от Йокохама (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед изненадващо загуби с 2:3 от Йокохама (ВИДЕО+СНИМКИ)

Втора загуба за Дейвид Мойс в първите му 3 мача начело на английския шампион

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба с 2:3 от Йокохама Маринърс. Контролата на стадиона в Йокохама бе част от предсезонното турне на английския шампион.

Маркиньос откри още в 30-ата секунда за домакините, Джеси Лингард изравни 19-ата като довкара отблизо, а в 31-ата Таширо си вкара автогол и Юнайтед се оттегли на почивка с гол аванс. През втората част обаче Фабио изравни бързо с глава в 49-ата, а три минути преди да изтече редовното време Йошихито Фуджита донесе малко очаквана победа на своя тим.

За Дейвид Мойс това е втора загуба в първите му 3 мача начело на Юнайтед след поражението с 0:1 от Синга и успеха с 5:1 над сборен отбор на Австралия.

Дейвид Мойс заложи на силен стартов състав, в който личаха имената на Де Хеа, Фабио, Джоунс, Евра, Андерсон, Клевърли, Заха и Ван Перси.

Въпреки това срещата започна много лошо за 20-кратния шампион на Англия. Де Хеа спаси удар в първата атака, но Маркиньос използва лошо изчистване и се разписа за 1:0.

В 13-ата минута Накамура опита да вкара директно от корнер и преодоля Де Хеа, но младата звезда на Юнайтед Аднан Янужай изчисти с глава от голлинията.

Маркиньос също пропусна да удвои преднината и от чиста позиция видя как Де Хаа с крак изчисти изстрела му.

Юнайтед играеше доста лежерно, но успя да изравни с една от първите си опасни атаки. При една контра „дяволите” имаха числен превес, Заха центрира от фланга за Ван Перси, неговият опит беше блокиран, но топката спря услужливо на пътя на Джеси Лингард и халфът не сбърка от 5-6 метра за 1:1 в 19-ата минута.

Половин час игра бе изминал, когато Йокохама си отбеляза много нелеп автогол. Янужай центрира високо от пряк свободен удар, вратар и нападатели се разминаха с топката, но на задната греда Масакузу Таширо вместо да чисти, реши технично да си спре топката, тя отскочи от крака му и бавно се търкули зад голлинията, въпреки че той я изчисти. Съдията правилно прецени, че топката е във вратата с целия си обем и зачете гол за 2:1 в полза на Юнайтед.

Втората част започна със страхотен пропуск на Джони Еванс. Центриране от корнер бе насочено към задната греда, Евра засече с глава, вратарят с пръсти изби, Заха върна от фланга за Еванс на 6 метра от вратата, но той напълно необезпокояван стреля на милиметри до гредата, ала от външната страна.

Наказанието не закъсня. Фабио се извиси най-високо на задната греда при хубаво фалцово центриране от корнер и с глава разстреля Де Хеа за 2:2.

Появилият се на почивката Уелбек два пъти си поведе дълго топката в изгодни ситуации, а най-чаканото събитие от публиката се случи в 62
ата минута. Шинджи Кагава се появи като резерва и стадионът буквално избухна в овации.

Дори преди появата си на терена Кагава бе посрещнат като истинска суперзвезда в Йокохама и феновете следяха всяко негово движение на скамейката и при загрявката. Според статистиката още в 60-ата минута японецът бе показан от телевизионните камери 42 пъти преди да влезе в игра.

В игра за Юнайтед влязоха и дълго отсъствалите от терените заради травми Ашли Йънг (на почивката) и Крис Смолинг.

Вместо обаче Манчестър Юнайтед да стигне до победата, това сториха сънародниците на Кагава.

В 87-ата минута Ханато чудесно финтира Евра и Джоунс, а Фуджита оползотвори паса му и се разписа ниско за 3:2.

Въпреки странното за контрола добавено време от 5 минути, Манчестър Юнайтед не успя да изравни и записа втора загуба от три мача на предсезонното турне.

Йокохама - Манчестър Юнайтед 3:2
1:0 Маркиньос '1
1:1 Лингард '19
1:2 Таширо '31 /автогол/
2:2 Фабио '49
3:2 Фуджита '87

Манчестър Юнайтед: Де Хеа - Фабио, Джоунс, Еванс, Евра, Андерсон, Клевърли, Лингард, Заха, Янужай, Ван Перси
Мениджър: Дейвид Мойс
Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)