3. Мартин Петров класира Болтън за 1/8 финал във ФА Къп

Мартин Петров класира Болтън за 1/8 финал във ФА Къп

Българинът с две асистенции и цял мач при 2:1 над Суонзи

Отборът на Болтън се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Англия, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Суонзи. Срещата се игра на стадион „Рийбок” и бе от програмата на 4-ия кръг на надпреварата.

Българинът Мартин Петров пък бе най-добрият на терена, след като започна като титуляр и даде двете асистенции за головете на своя тим.

Мачът пък стартира с натиск на „уондърърс”, който обаче се изразяваше в множество центрирания от двата фланга. Мартин Петров бе доста активен по лявото крило, а той изпълняваше и почти всички ъглови удари за своите.

В 29-ата минута юношата на Ботев (Враца) опита късмета си от дистанция, но Тремел бе добре пласиран и улови. 10 по-късно Уитър засече с глава хубаво центриране, ала стражът на „лебедите” отново бе на висота и спаси.

Така се стигна до 43-ата минута, когато противно на случващото се на терена, Суонзи излезе напред в резултата. Тогава Люк Моор овладя в наказателното поле и с много хубав удар с десния крак смълча стадион „Рийбок” – 1:0.

Домакините обаче реагираха като ужилени и успяха да възстановят статуквото още в 45-ата минута, когато Мартин Петров от фаул качи топката на главата на Пратли, който бе точен за 1:1.

През второто полувреме по-добрата игра на хората на Оуен Койл продължи, въпреки че в началните минути по-интересните ситуации бяха именно пред тяхната врата.

В 56-ата минута Мартин Петров стреля опасно с левия крак към вратата на гостите, Тремел успя само да парира шута, но при добавката Ийгълс не сбърка, давайки преднина на Болтън -2:1.

Веднага след това попадение обаче „лебедите” можеха да изравнят, ала ударът на Лирой Лита срещна гредата. Последваха неточни удари на Агустиен от Суонзи и на Мартин Петров, а до края на двубоя „уондърърс” имаха още няколко изгодни възможности да решат мача.

Нов гол обаче не падна и така Мартин Петров на практика класира Болтън за осминафиналите на ФА Къп, след като даде двете асистенции за успеха с 2:1 над Суонзи.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)