3. Мойс започна с трофей в Юнайтед, Ван Перси с 2 гола, Рафаел се контузи (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" спечелиха "Комюнити шилд" за 20-ит път след 2:0 над Уигън

Отборът на Манчестър Юнайтед започна новия сезон в Англия със символичен трофей, след като днес "червените дяволи" се наложиха с 2:0 над тима на Уигън в мача за "Къмюнити Шилд", игран по традиция на стадион "Уембли". Така новият мениджърът на "червените дяволи" Дейвид Мойс започна с трофей властването си на "Олд Трафорд".

Попаденията за Юнайтед отбеляза Робин Ван Перси в 6-та и 59-ата минути, а дебют за тима направи и дошлият от Кристъл Палас Вилфред Заха.

Това бе 20-ят случай, в който "червените дяволи" стигат до успех в този мач, с който на практика се дава началото на футболния сезон в Англия.

За 39-годишния ветеран на Юнайтед Райън Гигс това бе 21-о участие на "Уембли" и 1-о без сър Алекс Фъргюсън на резервната скамейка.

Двубоят започна отлично за хората на Дейвид Мойс, които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Ван Перси засече с глава центриране отляво на Евра.

В 15-ата минута Юнайтед получи неприятна новина, след като десният бранител Рафаел получи травма и трябваше да бъде заменен от Крис Смолинг.

След това положение на терена настъпи леко затишие, преди да се стигне до 35-ата минута, когато Маклийн можеше да изравни резултата. Тогава той бе изпуснат от Смолинг и Джоунс, нахлу отляво в наказателното поле и от малък ъгъл опита директен удар, след който топката профуча успоредно на голлинията на Де Хеа, без някой от играчите на Уигън да успее да я засече.

В ответната атака Дани Уелбек шутира опасно към вратата на "латикс", ала Скот Карсън се намеси с вещина.

До края на полувремето Уигън бе по-активният тим, но Бойс и Барнер изтърваха от изгодни позиции и така нови голове до почивката нямаше.

Втората част отново стартира по-добре за шампионите на Англия, след като в 59-ата минута отново Робин Ван Перси бе точен за своите, удвоявайки аванса им. Тогава Том Клевърли и Дани Уелбек разиграха пред наказателното поле, а последвалият изстрел на бившия ас на Арсенал рикошира в крака на Джеймс Пърч и влезе във вратата на Карсън.

"Латикс" опитаха да реагират чрез няколко смени, но просто не успяха да се справят с тима на Юнайтед и отправиха едва един удар към вратата на Де Хеа за цял мач. Той дойде в 73-ата минута и бе по-скоро за статистиката, след като Еспиноса се опита да прехвърли испанския страж от центъра.

От своя страна "червените дяволи" намалиха оборотите и до края на мача се запомниха два удара на Валенсия и Кагава, които обаче не доведоха до промяна в резултата и така хората на Дейвид Мойс спечелиха с 2:0 и грабнаха за 20-и път в историята "Къмюнити Шилд".

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)