3. Португалия попари надеждите на Италия за първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалия попари надеждите на Италия за първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мореплавателите" са първият отбор от Лига А, който се класира за плейофите

Португалия си осигури първото място в Група 3 на Лига А от турнира Лига на нациите, след като направи нулево реми при гостуването на основния си конкурент в групата – Италия. „Мореплавателите”, които днес играха отново без звездата си Кристиано Роналдо, са вече със 7 точки и си осигуриха първи участие във финалния турнир от надпреварата през юни догодина.

Италия остава на втора позиция в групата с 5 точки, а Полша завършва на трето място и изпада от Лига А, независимо от крайни резултат в мача с Португалия на 20 ноември.

„Скуадра адзура” започна офанзивно от първия съдийски сигнал, като домакините диктуваха темпото на игра през по-голяма част от полувремето. В длъжник за Италия се превърна Чиро Имобиле, който на два пъти пропусна от чиста позиция.

В петата минута Инсиние отправи плътен удар от дистанция, Руи Патрисио обаче успя да избие. Топката попадна в Имобиле, който от няколко метра не намери рамката на вратата и прати в аут.

Две по-късно Флоренци шутира по земя, но отново покрай целта.

В 11-ата минута Брума можеше да създаде проблеми за Донарума, но Киелини, който играеше юбилейния си 100-ен мач с националната фланелка, се намеси решаващо и блокира удара.

Последваха равностойни минути, а в последния четвърт час „скуадрата” отново се активизира в атака и постави под напрежение отбраната на гостите и Руи Патрисио.

В 35-ата Верати пусна технично за Имобиле, който отново остана сам срещу Патрисио, но вратарят на Португалия излезе навреме и успя да блокира удара на нападателя.

При центриране от фаул в 37-ата Бонучи засече с глава кълбото, но късметът покри Руи Патрисио и топката профуча опасно близо до десния страничен стълб.

Надмощието на италианците във владеенето на топката се запази и след почивката, но без това да доведе до желания резултат.

След поредица от атаки на домакините, „мореплавателите” стигнаха до първото си чисто положение едва в 73-ата минута. Кансело центрира отдясно за влезлия като резерва Жоао Марио, който обаче заложи прекалено много на силата и извади в аут.

Три по-късно Донарума направи фамозно спасяване. Карвальо отправи силен фалцов удар към долния десен ъгъл, но стражът на Италия показа феноменален рефлекс и успя да избие с една ръка.

Последните минути бяха белязани от отчаян щурм на „скуадра адзура” , който отново не се увенча с успех и двубоят завърши при резултат 0:0.

Лига А

Група 3

Италия - Португалия 0:0

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)