3. Реал тресна Майорка като гост с 3:0

Реал тресна Майорка като гост с 3:0

Отборът на Реал (Мадрид) се продължи с победната си серия в испанския шампионат. Този път момчетата на Хуанде Рамос не оставиха никакви шансове на домакина Майорка в среща от 18-ия кръг на испанската BBVA лига, като го победи с 3:0 на собствения му стадион.

Иконите на Реал Икер Касияс и Раул Гонзалес пък отпразнуваха свои лични юбилеи по най-добрия начин. Касияс записа мач номер 450 на вратата на Реал, докато Раул изигра мач номер 500 с екипа на "белия балет".

Още в 3-та минута Реал поведе в резултата с гол на намиращия се във много добра форма Ариен Робен. Холандецът се откъсна по дясното крило и навлезе в наказателното поле, след което с техничен удар прати топката зад вратаря Ауате. В 17-ата минута гостите вече водеха с 2:0. Капитанът на „белия балет” Раул бе намерен в малкото наказателно поле от Робен и за опитния голмайстор не бе проблем да вкара топката в мрежата на Майорка – 0:2.

В 66-та минута Серхио Рамос бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо не сгреши за 3:0. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Реал се изкачи на втора позиция с актив от 35 точки, колкото има и третият Севиля. Лидерът Барселона пък е с 9 точки повече и мач по-малко. Майорка пък остана в зоната на изпадащите с едва 19 точки в своя актив.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф (ВИДЕО)