3. Стоук Сити изхвърли резервите на Арсенал от ФА Къп

Стоук Сити изхвърли резервите на Арсенал от ФА Къп

„Грънчарите” постигнаха страхотна победа с 3:1 над един от фаворитите в турнира

Отборът на Стоук Сити се класира за петия кръг на ФА Къп, след като постигна престижна победа с 3:1 над считания за фаворит в турнира тим на Арсенал на своя "Британия Стейдиъм". Резервните футболисти на "артилеристиет" не успяха да оправдаят доверието, което им бе гласувал Арсен Венгер за този мач, и напуснаха надпреварата със сведени глави. Сол Кембъл пък направи повторен дебют за първия тим, който обаче няма да бъде запомнен с нищо хубаво от ветерана. Рикардо Фулър вкара две попадения за Стоук и се превърна в герой за своя тим, а бразилецът Денилсон заби почетното попадение за Арсенал.

Срещата започна по феноменален начин за домакините, които успяха да поведат в резултата още в първата минута с марков за тях гол. Рори Делап изпълни силен тъч и прати топката в наказателното поле на Арсенал, където Фулър изпревари Фабиански и с глава чукна топката в мрежата за 1:0.

Впоследствие Арсенал взе инициативата в свои ръце и се пренесе в половината на домакините, но младите „артилеристи” така и не успяваха да затруднят отбраната на „грънчарите”. Стоук от своя страна започна да разчита на опасни контраатаки и дълги подавания към Рикардо Фулър, който тормозеше непрестанно защитниците на Арсенал.

Така след няколко добри атаки за гостите, се стигна до 42-ата минута, когато възпитаниците на Венгер успяха да изравнят резултата. Бразилецът Денилсон стреля мощно от пряк свободен удар и остави безпомощен стража на домакините за 1:1, като при този резултат завърши и първата част.

През втората част Венгер пусна в игра Аршавин, Еударо и Рамзи с цел да обърне двубоя, но нищо такова не се случи. Арсенал привидно играеше по-добре на терена, но не създаваше чисти голови положения пред вратата на Стоук. Фабрегас, Денилсон и Вела бяха неточни в опитите си да поразят целта и така се стигна до 78-ата минута, когато Стоук отново поведе в резултата. Сидибе напредна в половината на гостите, центрира на главата на Фулър, който отблизо вкара втория си гол в мача – 2:1.

До края на срещата Арсенал се хвърли в хаотичен натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на домакините. За сметка на това „грънчарите” се възползваха по брилянтен начин от разредената защита на Арсенал и вкараха трети гол, с който решиха крайния изход в двубоя. Четири минути преди края на редовното време Етерингтън намери непокрития Уайтхед, който с на празна врата с десния крак оформи крайното 3:1.

Стоук Сити – Арсенал 3:1