2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) победи Атлетико с 3:2

Атлетик (Билбао) победи Атлетико с 3:2

Отборът на Атлетик Билбао победи тима на Атлетико Мадрид с 3:2 като гост. Мачът, който се игра на стадион „Висенте Калдерон” в Мадрид започна с териториален натиск на домакините. Това даде резултат като в 15-ата минута Антонио Лопос откри резултата. Той стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в крак на противников състезател и се оплете в мрежата зад вратаря на Атлетик.

В 46-ата минута гостите изравниха, като основна вина за гола имаше вратаря на „дюшекчиите” Лео Франко. Койкили стреля от далеч топката се отклони от защитник на Атлетико и попадна във вратата. В 50-ата минута Домингес си отбеляза автогол, като направи резултата 1:2. Йоренте навлезе в наказателното поле, Домингес се опита да изчисти топката, но вместо в корнер, я вкара във вратата. В 65-ата минута Йоренте отбеляза трето попадение за Атлетик. В 90-ата минута Диего Форлан отбеляза второ попадение за Атлетико. След тази загуба Атлетико остава на пето място, докато Атлетик се изкачва на 11-то.