2. - Испания
  3. Барселона отново подчини Атлетико и се класира за 1/4 финалите за Купата на Краля

Отборът на Барселона постигна поредната си победа като този път успя да победи Атлетико Мадрид с 2:1, в мач реванш от турнира за Купата на Краля. Срещата бе много оспорвана, тъй като гостите от Мадрид дадоха всичко от себе си, за достигнат победата.

Първото полувреме започна много оспорвано, като още в петата минута, след центриране на Дани Алвеш, топката бе отправена към вратата, Купе отрази, избивайки топката в краката на Боян Къркич, който оплете топката в мрежата, но гола бе отменен, тъй като младият играч бе в засада. В 12-ата минута силен удар на Камачо мина в страни на вратата на Пинто. Барселона видимо владееше положението на терена, въпреки че голяма част от титулярите не бяха в игра. В 17-ата минута Ейдур Гудийонсен имаше възможност да отбележи, но стреля в страни от вратата. В 23-ата минута Алетико Мадрид откри резултата. След центриране от на Шимао, френският нападател Синема-Понгол засече топката в мрежата на каталунците. Отговорът на Барселона бе светкавичен и само пет минути по-късно Боян Къркич взриви трибуните на „Ноу Камп”. Той засече центриране на Силвиньо от ляво и изравни резултата за радост на Гуардиола и неговият щаб. В 37-ата минута Мартин Касерес сгреши  едно подаване, което позволи на Шимао да излезне сам срещу вратата на Барса. Той преодоля стража Пинто, но Рафаел Маркес изби топката от голлинията. Атлетико атакуваше постоянно, като в 42-ата минута Раул Гарсия стреля опасно покрай вратата. В края на първото полувреме Барселона можеше да излезе напред в резултата. Дани Алвеш центрира от фаул, като топката не докосна никого и директно попадна в очертанията на вратата. Грегори Купе бе на своето място и отрази. Така след 45 минути игра Барселона и Атлетико се оттеглиха при резултат 1:1

Второто полувреме започна много вихрено като и двата отбора имаха възможност да поведат в резултата. В 50-ата минута Боян Къркич имаше отлична възможност, но я пропусна. Той остана сам срещу вратата, но стреля в аут. Двата отбора атакуваха безспирно, като играчите на Атлетико бяха по-активни, тъй като трябваха да наваксват пасив от 2 гола. В 72-ата минута звездата на „дюшекчиите” Серхио Агуеро се контузи и бе заменен. В 76-ата минута Барселона отбеляза второ попадение. В една от най-поредните атаки на тима Андрес Иниеста проби от ляво центрира, топката бе избита, но Ейдур Гудийонсен отбеляза от точката на дузпата. След поаявата на Лионел Меси играта на Барселона стана много по-остра и опасна. Последваха атаки както отляво, така и от дясно, но до ново пападение не се стигна. В 89-ата минута гол на Атлетико бе отменен, тъй като Синема- Понгол бе в засада.

Така след 180 минути Барселона отстрани Атлетико Мадрид с общ резултат 5:2. Така каталунците очакват своя съперник на ¼ финалите.