2. - Испания
  3. Барселона получи 5 милиона за една тренировка

Барселона получи 5 милиона за една тренировка

Узбекският шампион Бунедкор постигна престижно реми 1:1 като гост срещу Барселона в приятелски мач, предаде официалният сайт на каталунците. Мачът се игра в Каталуния на втория стадион на „Миниестади”, която се явява тренировъчно игрище на играчите на Гуардиола. Головете отбелязаха Карлес Пуйол за „блаугранас” и Сервер Джепаров за Бунедкор.

Каталунците откриха в 21-ата минута, но капитанът на гостите Джепаров изравни в 37-ата минута. В състава на Барселона играха големи звезди  Шави, Пуйол, Меси, Ето`о, Дани Алвеш и др. Най-известният играч на Бунедкор, бразилецът Ривалдо, не игра в този мач. Ривалдо е бивш играч на Барса и един от най-обичаните играчи на „Ноу Камп”. Той пропусна срещата заради контузия, но източници от узбекистанския тим, коментираха с усмивка, че Ривалдо не играе, тъй като не желае да вкарва голове на Барселона.

Интересен факт е и финансовата страна на тази среща. Барселона получи за тази тренировка сумата от 5 милиона евро. Явно Лапорта и компания не си губят времето, като са изкарали солидната финансова „инжекция” само за 90 минути. Явно в Каталуния знаят как се изкарват пари.