2. - Испания
  3. Бетис продължава напред за Купата на Краля, Валядолид се дъни в последната минута

Бетис постигна домакинска победа с 1:0 в мач-реванш от 1/16 финалите за Купата на Краля. Домакините владееха инициативата през цялата среща и заслужено стигнаха до успеха.

Победното попадение отбеляза Арзу в 22-ата минута и по този начин донесе победата на своя тим. До края на срещата домакините играха добре, но не успяха да отбележат повече голове. Бетис се класира на 1/8 финалите на турнира след победа с общ резултат 2:0 от двете срещи.

В друга среща от Купата на Краля Валядолид постигна домакинска победа с 2:1 над Спортинг (Хихон), но не успя да продължи напред в турнира и загуби с общ резултат от двата мача - 3:4.

Домакините бяха абсолютни господари на терена и можеха да отбележат и повече попадение, но не им достигна късмет. Канобио откри резултата в 24-ата минута, а Леон удвои в 78-ата минута. В последните няколко минути домакините се отпуснаха, което им бе грешката. Те инкасираха гол в 90-ата минута, като на практика това попадение ги изхвърли от турнира.

Спортинг (Хихон) отива на 1/8 финалите, след домакинска победа в първия мач с 3:1 и се класира напред с 4:3 общ резултат от двата мача.