2. - Испания
  3. Малага изненада Бетис като гост

Малага изненада Бетис като гост

Отборът на Малага постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Бетис в среща от 18-ия кръг на испанската BBVA лига. Гол в последната минута донесе победата на гостите.

Малага поведе в резултата още в 18-ата минута с гол от дузпа на Апоно. В 38-та минута Бетис стигна до равенството с гол на Ешил Емана. Бившият футболист на Лион изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на гостите – 1:1.

По всичко изглеждаше, че двата отбора ще си разделят по 1 точка, но Елисеу от състава на Малага не мислеше така. Нападателят се откъсна от защитата на домакините и с хубав удар с левия крак извън наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на Бетис, с което донесе победата за своя тим.

Така с този успех Малага остана на 8-о място с актив от 28 точки, докато Бетис се смъкна на 16-о място с актив от едва 18 точки.