2. - Испания
  3. Майорка и Еспаньол продължават напред за Купата на Краля

Майорка и Еспаньол продължават напред за Купата на Краля

Майорка успя да се класира за 1/8 финалите за Купата на Краля след равенство като гост 1:1 с Алмерия. Домакините от Алмерия поведоха първи в резултата с 1:0 след гол на Пиати в 3-ата минута, но в 28-ата минута Хуан Аранго изравни за Майорка. До края на срещата двата тима не успяха да си вкарат гол.

След този мач тимът на Майорка отива на 1/8 финалите в надпреварата, след като спечели първата среща с 3:1 и се класира напред в общ резултат 4:2.

Еспаньол постигна минимална победа с 1:0 над чудото в турнира Поли Ехидо и си осигури класирането на 1/8 финалите. Единственото попадение за каталунския тим отбеляза Мартинес в 7-ата минута. До края на срещата двата тима не успяха да си вкарат още голове.

Еспаньол за класира за следващия кръг на надпреварата след повече отбелязани голове на чужд терен. Равносметката от 2-та двубоя е 3:3, но Еспаньол вкараха два гола при загубата в Хихон с 2:3.