2. - Испания
  3. Севиля направи феноменален обрат с 10 човека срещу Депортиво на "Риасор"

Севиля направи феноменален обрат с 10 човека срещу Депортиво на "Риасор"

Севиля успя да обърне с 10 човека Депортиво в среща от 18-ия кръг на испанската Лига 'BBVA'. Домакините започнаха по-активно срещата и логично излязоха напред в резултата.

Севиля успя да обърне с 10 човека и да победи Депортиво с 3:1 в среща от 18-ия кръг на испанската Лига 'BBVA'. Домакините започнаха по-активно срещата и логично излязоха напред в резултата.

Намиращият се в прекрасна форма Бодипо вкара дежурното си попадение в 34-ата минута и по този начин оформи сметката си на Депортиво на 4 гола в последните 4 мача. Нещата за Севиля никак не тръгнаха добре и в 41-ата минута Енцо Мареска бе изгонен.

Това обаче подейства положително на момчетата на Маноло Хименес и техният отбор игра страхотно до края на срещата. Фреди Кануте, който остана резерва, влезе в игра през втората част на мястото на Креспо и изработи победата на своя отбор.

Изравнителното попадение падна в 50-ата минута, когато Кануте центрира отдясно и Луиш Фабиано засече с глава топката, за да я прати в мрежата на "галисийци". Ренато направи обрата пълен в 77-ата минута, когато отново след центриране на Кануте отдясно с глава прати топкатата в мрежата на Депор, за да оформи обрата 1:2 - в полза на Севиля. В 92-ата минута отново Кануте бе в основата на третия гол. Той изведе чудесно Хесус Навас, който oт дясно намери Капел и последният оформи крайното 3:1 в полза на "андалусийците".

Кануте показа, че се намира в невероятна форма и не е трябвало да остава резерва в срещата. Той асистира и за двете попадение на тима си и бе най-добрият през второто полувреме, въпреки че не отбеляза попадение.

След този мач Севиля поне временно се изкачи на втората позиция в класирането с актив от 35 точки, докато Депортиво е на 6-о място с 30 точки.