2. - Испания
  3. Спортинг (Хихон) и Нумансия с лесни победи

Спортинг (Хихон) и Нумансия с лесни победи

Спортинг (Хихон) успя да постигне сравнително лесно победа над Валядолид в среща от 18-ия кръг на испанската Лига 'BBVA', koято се игра на стадион "Ел Молинон" в Хихон". Домакините бяха по-добрият тим и заслужено постигнаха този успех.

Спортинг (Хихон) успя да постигне сравнително лесно победа над Валядолид с 2:1 в среща от 18-ия кръг на испанската Лига 'BBVA', koято се игра на стадион "Ел Молинон" в Хихон". Домакините бяха по-добрият тим и заслужено постигнаха този успех.

Хихонци поведоха в резултата още в 20-ата минута с гол на Кармело. В ситуацията Давид Барал напредна отляво и излъга противников играч, а след това подаде към свободния Кармело, който прати топката във вратата на гостите. В 32-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Рей бе изгонен. Второто попадение за хихонци отбеляза Барал в 37-ата минута. Той получи асистенция от автора на първия гол Кармело и с техничен удар прати за втори път топката във вратата на Асеньо. Калво намали за гостите в 88-ата минута, но техните сили не стигнаха за нищо повече от почетно попадение.

След тази среща домакините заемат 9-ото място в класирането с актив от 24 точки, а Валядолид са 10-ти с 23 точки,

В друга среща от същия кръг Нумансия постигна победа над гостуващия Хетафе с 2:0. Гостите играха цял мач с човек по-малко, след като техният страж Роберто Абодансиери бе изгонен още в 4-ата минута.

Дузпата, която отсъди съдията за фаула срещу Ечеберия, бе вкарана от Баркеро за 1:0 в 4-ата минута. Второто попадение за домакините реализира Аранда в 80-ата минута.

След този мач Нумансия заема 14-ото място в класирането с актив от 20 точки, а Хетафе е на 13-то място с 21 точки.