2. - Испания
  3. Валенсия и Виляреал направиха 3:3 в мач спектакъл

Валенсия и Виляреал направиха 3:3 в мач спектакъл

Виляреал буквално се прероди на "Местая" и измъкна 3:3 от Валенсия в мач спектакъл. Срещата бе от 18-ия кръг на испанската Лига "BBVA". Домакините започнаха много силно двубоя и взеха бърз аванс от 2 гола.

Рубен Бараха изведе Валенсия напред в резултата още в 1-ата минута, след като засече топката с глава и я прати в мрежата на Лопес. Натискът на "прилепите" продължи и резултатът не закъсня. Бразилският защитник Еду удвои резултата в 10-ата минута.

След двата гола преднина, логично темпото в играта на домакините спадна и те допуснаха един гол до края на полувремето. В 45-ата минута Фуентес съумя да намали резултата и с това попадение върна "жълтата подводница" в мача.

Дежурният голмайстор на Виляреал Хосеба Йоренте налали в 76-ата минута, но само три минути по-късно домакините бяха отново напред в резултата с гол на Еду, който вкара второто си попадение в този мач.

Джузепе Роси все пак успя да донесе едната точка на своя тим и изравни резултата от дузпа в 83-ата минута. След този мач Валенсия заема 3-ото място в класирането с 34 точки, докато Виляреал е на 6-та позиция с 30 точки.