2. - Италия
  3. Гълъбинов с основна заслуга за обрат на Ливорно

Гълъбинов с основна заслуга за обрат на Ливорно

Българинът влезе при 0:1, после вкара и направи две асистенции за 3:1

Ливорно победи драматично с 3:2 амбициозния отбор на Болоня в среща от 12-ия кръг на първенството в Серия Б.

В основна фигура за успеха на домакините се превърна Андрей Гълъбинов, който влезе като резерва в 64-ата минута при резултат 0:1 на мястото на Федерико Чекерини.

Гълъбинов вкара един гол от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу самия него, както и изработи останалите две попадения.

Българският нападател изработи първото попадение, след като свали топката с гърди на на Даниеле Ватанджиато в 66-ата минута. Пет минути по-късно българският национал стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут.

В 83-ата минута Гълъбинов вкара втория си гол през сезона, след като изравни от дузпа за 2:2. Дузпата беше отсъдена заради задържане на Алекс Ферари срещу българина.

В интерес на истината Гълъбинов продължи да играе след сигнала и вкара топката в мрежата, но след това не сбърка и от 11-те метра. Така Ливорно регистрира 8-и пореден мач без поражение.

С победата Ливорно събират 21 точки, колкото има и Болоня, и заемат 2-ото място с по-добра голова разлика. Начело е Карпи с 24.