2. - Италия
  3. ОБЗОР: Наполи се издъни срещу последния и остави Юве на 8 точки пред себе си (РЕПОРТАЖИ)

Момчетата на Карло Анчелоти не можаха да вкарат гол на Киево

Най-големия конкурент на Ювентус за титлата в Серия А Наполи записа шокиращо равенство 0:0 при домакинството си на последния в класирането Киево.

Футболистите от Неапол доминираха през цялата среща, но така и не успяха да отбележат. Още преди да са изминали и 10 минути Кайехон и Мертенс отправиха по един опасен удар, а до края на полувремето Оунас, Инсине и отново Кайехон не успяха да преодолеят Сорентино.

След почивката Киево можеше да шокира Сан Паоло, но хубав удар на Валтер Бирса бе уловен от Карнезис. Последва истинска обсада на наказателното поле на гостите с удари на Мертенс, Кахйехон и Инсине. Анчелоти реши да пусне в игра Аркадиуш Милик и Алан, но това не донесе промяна и въпреки финалния щурм и удари от дистанция на Зиелински, мачът завърши 0:0.

Така Наполи събра 29 точки, а Ювентус вече е на осем пункта преднина с 37. Киево пък остава без победа, но записа четвъртото си равенство в елита през този сезон.

Всички репортажи от изиграните срещи можете да видите в нашата видеосекция.