2. - Национален отбор
  3. Юношеските национали загубиха от Ирландия с 1:2

Юношеските национали загубиха от Ирландия с 1:2

Юношеският национален отбор на България за родени през 1993 г., със старши треньор Атанас Желев загуби с 1:2 от Ирландия в първия си мач от европейските квалификации.

Мачът се игра на стадион „Дружба" в Добрич пред стотина зрители и въпреки че премина при превъзходство на младите български футболисти, завърши с победа на ирландците. Те поведоха в резултата с гол (добавка от 3 метра след неубедителна намеса на вратаря Конов) на юношата на английския „Куинс Парк Рейнджърс" Франки Съндърланд в 38-а минута.

Близо 40 минути по-късно от пряк свободен удар полузащитникът от „Ботев 2002" Тодор Неделев изравни и, когато всичко отиваше към равенство, колективна грешка на нашата отбрана позволи на друг ирландец, също юноша на английски клуб - Даниел Парди от „Уест Хям", да вкара отблизо победния гол. Добрата игра на нашите юноши не бе подплатена с голове и те още в първия ден на турнира изостанаха в точките от двата големи съперника - Швеция и Ирландия.

В Албена шведите спечелиха с 2:0 срещу Латвия. В последния ден контузии извадиха от строя и от отбора двама от най-добрите в нашия тим - нападателя от Литекс Кристиян Тафраджийски и халфа от „Левски" Янко Ангелов. И двамата са извън състава от 18 играчи.

България: Александър Конов (Литекс), Христо Попадийн (Левски - 80 - Борислав Добрев от Славия), Иво Чонгарски (Сливен),Тодор Гочев (Левски), Асен Георгиев (Левски), Симеон Славчев (Литекс), Ивайло Чочев (Чавдар, Етрополе), Божидар Васев (Славия - 65 - Михаил Георгиев, Черноморец Бс), Живко Петков (Черноморец), Тодор Неделев, Мартин Кожухаров (Реал, Мадрид - 52 - Тодор Чаворски (Левски).

Според регламента на квалификациите първите два отбора от всяка група (групите са 13) се класират директно за втората част на квалификациите заедно с двата най-добри трети отбори в групите.