2. Тенис
  3. Цонга не можа да спре Рафа Надал по пътя към мечтания мач с Мъри в Ротердам

Цонга не можа да спре Рафа Надал по пътя към мечтания мач с Мъри в Ротердам

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на тенис турнира в Ротердам, след като успя да победи Жо-Вилфред Цонга в хубав мач с 6-4, 6-7(2), 6-4.

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на тенис турнира в Ротердам, след като успя да победи Жо-Вилфред Цонга в хубав мач с 6-4, 6-7(2), 6-4. Така испанецът успя да надмонгне кошмарите си от бруталното си отпадане на Australian Open през 2008 г., когато Цонга не му даде и сет и буквално помете съперника си. С днешния важен триумф световният номер 1 вече има две победи (първата изключително трудна в Индиън Уелс) над французина след фиаското в Мелбърн.

След като вчера Надаал се спправи с Григор Димитров, сега той отново загуби сет, но не можа да бъде спрян. Испанецът изигра значително по-силен мач от предишните два кръга, а наградата бе победата  на иначе неуспешния засега турнир.

В първия сет световният номер 1 направи решаващ пробив още в началото, което му даде преднина, задържана без проблем до края на първата част.

Следващият сет отново бе по-труден за Цонга, но той успя да вземе феноменално сета. След като губеше с 0:2 точки в тайбрека, французинът спечели цели шест и си изработи четири сетбола. Надал обаче не се предаде и докара нещата до 5:6.

Тогава Цонга вкара супер първи сервис по правата, който обаче Надал успя да върне и се получи нещо като лоб, който максимално затрудни французина и той тотално загуби предимството в точката. Междувременно обаче съдията на линията извика, че топката от сервис е била в аут, което не беше вярно, и така на практика помогна на Цонга, който макар страхотния си сервис, най-вероятно щеше да съжалява след края на разиграването. Последваха доста разправии със съдията на стола Карлос Бернанрдес.

Накрая Цонга изпълни отново сервиса си. Първият не влезе, но вторият бе изстрелян по умопомрачителен начин и французинът спечели директна точка, с което и сета за себе си 1-1.

В решаващата част Надал поведе с 2-0,  но Цонга се върна в мача след глупава грешка на Рафа. Стигна се до 5-4 за испанеца и 30:0 в полза на Цонга при негов сервис, когато Надал включи на друга скорост и успя да вземе четири поредни точки на съперника си, което не беше правил в целия мач.

Така, на полуфиналите световният номер 1 ще играе с победителя от двубоя между Гаел Монфис и Жулиен Бенето, които излизат на корта веднага след този мач.

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6