2. Волейбол
  3. Бразилия смачка Полша за четвърти път в тазгодишната Световна лига

Бразилия смачка Полша за четвърти път в тазгодишната Световна лига

Бразилия отново направи на пух и прах амбициозния отбор на Полша, който излезе на игрището в Лодз с настройка за победа и във втората си домакинска среща срещу „кариоките” в група D на Световната лига по волейбол. Победата така и не се случи, Бразилия приключи с Дружина полска за по-малко от час и половина – 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). Съотборникът на Матей Казийски в Тренто – Леандро Висото Невеш бе най-резултатен за победителите с 16 точки. За поляците 10 точки отбеляза Марчин Моздзонек.

Бразилия отново направи на пух и прах амбициозния отбор на Полша, който излезе на игрището в Лодз с настройка за победа и във втората си домакинска среща срещу „кариоките” в група D на Световната лига по волейбол.  Победата така и не се случи, Бразилия приключи с Дружина полска за по-малко от час и половина – 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). Съотборникът на Матей Казийски в Тренто – Леандро Висото Невеш бе най-резултатен за победителите с 16 точки. За поляците 10 точки отбеляза Марчин Моздзонек.

Бразилия остава начело в класирането в групата, като до края на срещите от лигата едва ли някой ще успее да измести сребърните медалисти от Олимпийските игри в Пекин от там. Следващия уикенд Полша среща Венецуела във Вроцлав, докато бразилците пътуват на север, за Тампере, където ще срещнат тима на Финландия.

За срещата с поляците Бернардо Резенде направи четири промени в сравнение с първия мач срещу две такива за Даниел Кастелани. Полша водеше с 8:7 при първото техническо прекъсване в мача. Бразилия обаче се мобилизира и спечели предимство  в ключов момент от гейма – 18:15. Геймът приключи при резултат 25:19 след като Михал Бакиевич заби топката в мрежата при сервис.

Във втория гейм на мястото на Бакиевич се появи  Русяк. Полша отново поведе с 15:12, след което Бразилия установи контрол на полето и второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:15 за Бразилия. Южноамериканците разчитаха на балансираната си атака и отличния блок и стигнаха до успеха в гейма с 25:21.

Домакините започнаха третата част с ентусиазъм и направиха четири бързи точки още от самото начало. Бразилия обаче бе с идеята да приключи мача бързо и при второто прекъсване в мача вече водеше с 16:13 точки. Финалната част на гейма се превърна и във финална на мача, а Бразилия бе безапелационна – 25:20 и победа с 3:0 гейма.