2. Волейбол
  3. Инфарктен обрат за България срещу Куба – 3:2

Инфарктен обрат за България срещу Куба – 3:2

Националният мъжки отбор на България по волейбол постигна феноменалнa и инфарктна победа над състава на Куба с 3:2 гейма (13:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:10).

Националният мъжки отбор на България по волейбол постигна феноменалнa и инфарктна победа над състава на Куба с 3:2 гейма  (13:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:10) в мач от група „C” на Световната лига. Срещата се игра в зала „Конгресна” във Варна пред около 5000 зрители.

Първият гейм бе катастрофален за „трикольорите”, тъй като кубинците буквално ги смазаха с 25:13. Това стана вследствие на страхотен начален удар от страна на южноамериканците, както и на сърцатата им игра в отбрана. Втората част бе далеч по-равностойна и двата тима се движеха точка за точка до самия край на гейма. Тогава обаче, нервите на кубинците се оказаха по-здрави и те го спечелиха с 25:23.

От третия гейм обаче започна възраждането на „лъвовете”. Частта бе много оспорвана и нито един от двата тима не можеше да дръпне с няколко точки преднина. В крайна сметка българите успяха да вземат гейма с 25:23 точки, а в четвъртата част се наложиха драматично с 26:24 и по този начин пратиха срещата в тайбрек.

В решителния гейм, „трикольорите” бяха на крилете на ентусиазма и подкрепяни от невероятната публика, не дадоха шанс на кубинците.

В крайна сметка нашите момчета успяха да спечелят тайбрека с 15:10 и по този начин си върнаха частично за загубите в Хавана преди няколко седмици.