2. Волейбол
  3. Русия смаза Япония в първия мач в Сургут

Русия смаза Япония в първия мач в Сургут

Националният отбор на Русия по волейбол прегази този на Япония в първия мач между двата тима в Сургут в двубой от Световната лига. Срещата завърши 3:0 гейма (25:19, 25:12, 25:22) за „сборная” за едва 1 час и 14 минути игра. „Самураите” не успяха да разкрият дори малка част от потенциала, който показаха срещу България и логично бяха прегазени от много мотивираните руснаци.

Най-резултатен за „сборная” бе Максим Михаилов, който се отчете с 18 точки – 12 от атака, 3 от сервис и 3 от блокада. Най-добър за представителите от страната на изгряващото слънце бе Маеда Казуки, който завърши двубоя с 15 точки – 13 от атака и 2 от сервис. Вторият мач между двата тима е утре от 10:00 часа сутринта.