2. Волейбол
  3. САЩ постигна четвърта победа в тазгодишното издание на Световната лига

САЩ постигна четвърта победа в тазгодишното издание на Световната лига

САЩ постигна четвърта победа в тазгодишното издание на Световната лига, този път над Китай с 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) в първи мач от третия кръг в група А на турнира, игран пред близо 4300 зрители в зала "Сан Хосе Стейт Юнивърсъти" в Сан Хосе, Калифорния.

При първото прекъсване в гейма САЩ вече водеха с 8:4. Въпреки че китайците стопиха разликата до две точки, азиатците не успяха да задържат играта си при второто прекъсване олимпийският шампион вече водеше с 16:11. Разликата се запази до края на гейма и домакините спечелиха с 25:20.

Вторият гейм бе спечелен с 25:19. Третата част бе най-трудна за американците, но все пак те успяха да я спечелят с 25:21, а с това и мача с 3:0.

Матю Андерсън бе най-резултатен за САЩ с 11 точки. За Китай Чен Пин завърши с 10 точки.