2. Волейбол
  3. Женският национален отбор по волейбол се класира за Европейската лига

Женският национален отбор по волейбол се класира за Европейската лига

Момичетата на Драган Нешич надделяха драматично като гости над Испания с 3:2 гейма (23:25, 25:20, 25:18, 19:25, 15:11) в последен мач от група "А" на надпреварата, който се игра в зала "Ла Каха Махика", Мадрид.

Женският национален отбор по волейбол постигна успех над Испания и се класира за финалния турнир на първото издание на Европейската лига.

Мачът започна добре за българките и те поведоха с 4:2. Испанките обаче веднага изравниха и поведоха с 6:4. Стигна се до равенство преди първата техническа пауза да дойде при резултат 8:7 след грешка от сервис. Българките отново излязоха напред в резултат с 12:9, но допуснаха изравняване за 12:12. Геймът вървеше точка за точка до 23:23, като само на моменти „Ла Фурия” имаше 2 точки аванс. В крайна сметка Испания спечели гейма с минималното 25:23 след грешки в нападение на Радостина Кицигой и Страшимира Филипова.

Отлично започна втория гейм и българките поведоха с 5:2. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за нашите волейболистки, а второто при резултат 16:11. Въпреки че испанките намалиха преднината, след 20-ата точка не съумяха да направят нищо запомнящо се и резултатът бе изравнен след 25:20.

До втората техническа пауза на третата част резултатът бе равен. Все пак тимът на Драган Нешич успя да поведе с 19:16 и в крайна сметка да затвори гейма с 25:18.

Испанките не се предадоха в четвъртата част и въпреки че през цялото време играта в залата бе равностойна, българките отстъпиха с 19:25.

Стигна се до решаващ тайбрек. Испания поведе с 8:6, но българките се върнаха в мача за 8:8. След технично отиграване на Ева Янева се стигна до 11:9, а след нови три точки за България поведохме с 14:9. Срещата завърши след нова грешка на домакините.

Така днес българският волейбол има за какво да ликува. Мъжкият национален отбор записа успех над Русия в Световната лига, а женският тим ще играе в Европейската лига.